Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

Znaleziono 0 wyników. Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki kliknij tutaj
Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

znaleziono 0 wyników
Wyniki twojego wyszukiwania

Artykuły

Pozwolenie na budowę domu – najważniejsze informacje

Aby otrzymać pozwolenie na budowę domu, musimy załatwić kilka istotnych spraw urzędowych. Przede wszystkim należy złożyć wniosek. Co powinno się w nim znaleźć? Jak długo trzeba czekać na decyzję? Jak długo jest ważne takie pozwolenie? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej.

Błąd w akcie notarialnym. Jak go poprawić i ile to kosztuje?...

Błędy w akcie notarialnym zdarzają się. Czasami można je skorygować w łatwy sposób, jednak innym razem wiąże się to ze skomplikowaną i dosyć kosztowną procedurą.

Specustawa mieszkaniowa podpisana – duże ułatwienia dla inwestorów mieszkaniowych...

Prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę, której zadaniem jest przyspieszenie budowy tanich mieszkań na wynajem. Co zakłada nowa specustawa mieszkaniowa?

Kredyty hipoteczne – sytuacja na rynku w sierpniu 2018 roku...

Kredyty hipoteczne w 2018 roku. Który bank oferuje najlepsze warunki? Jak długo jeszcze kredyty będą tanie? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim raportem.

Mieszkanie na Start, czyli nowy element rządowego programu Mieszkanie Plus...

Mieszkanie na Start to program, który wyewoluował z programu Mieszkanie Plus. Przedstawiamy, czym różni się on od pierwowzoru.

Ulga mieszkaniowa – sprzedający mieszkania zyskają

Nie dwa lata, a trzy – tyle czasu Ministerstwo Finansów chce dać osobom, które pieniądze ze sprzedaży nieruchomości przeznaczą na własne cele mieszkaniowe – co pozwala uniknąć 19-procentowego podatku PIT.

Nowy podatek od nieruchomości komercyjnych uderzy w wynajmujących mieszkania...

Razem z 2018 rokiem w życie wszedł nowy podatek od nieruchomości komercyjnych przekraczających wartość 10 milionów złotych. Już niebawem będzie on obejmował również nieruchomości skierowane pod wynajem.

Propozycja resortu minister Rafalskiej – Mieszkanie Plus tylko dla małżeństw?...

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska chce wprowadzić kolejne zmiany i zaadresować program Mieszkanie Plus tylko dla małżeństw.

Rośnie popyt na kredyty mieszkaniowe. Stan na kwiecień 2018...

Rok 2018 to dalszy wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe. Rosną także kwoty, o które wnioskujemy. Co sprawia, że tak chętnie się zadłużamy? Jak wygląda sytuacja na rynku? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim raportem.

RODO na rynku nieruchomości

25 maja zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Będzie miało zastosowanie w stosunku do wszystkich osób przetwarzających dane osobowe. Jak wygląda kwestia RODO na rynku nieruchomości?

Rada Mieszkalnictwa odpowiedzią na problemy programu Mieszkanie Plus?...

Jak widać, Rada Mieszkalnictwa już od początku swojego istnienia podejmuje próby rozwiązania pojawiających się problemów. Jednak dopłaty do czynszów w programie Mieszkanie Plus to dopiero początek.

Wysokość dopłaty do czynszów w programie Mieszkanie Plus...

Rządowy program Mieszkanie Plus najprawdopodobniej nie zaoferuje tak spektakularnie niskich czynszów, jak pierwotnie planowano. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że będą one jednak zbliżone do tych, które znamy z rynku pierwotnego.

Co nowego w rządowym programie Mieszkanie Plus w 2018 roku...

Wszystko wskazuje na to, że program Mieszkanie Plus w 2018 roku zostanie zrealizowany w niewielkim stopniu. Wiele w tej kwestii jest w rękach samorządów, które im szybciej przedstawią państwu obecną sytuację gruntową, tym szybciej rząd będzie mógł rozpocząć kolejne działania.

Indywidualne Konta Mieszkaniowe IKM. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o nowym programie rządowym...

Indywidualne Konta Mieszkaniowe to jeden z trzech filarów programu Mieszkanie Plus. Ma on na calu zwiększyć dostępność mieszkań i poprawić ich stan techniczny dzięki pomocy w zgromadzeniu środków pieniężnych.

Planujesz kupno mieszkania? Sprawdź zmiany na rynku nieruchomości w 2018 roku...

Od kilku lat możemy cieszyć się bardzo tanimi kredytami hipotetycznymi. Pod koniec 2017 roku kredytobiorcy zaciągali najtańsze zobowiązania w historii. Sytuacja jest tak wyjątkowa, że poświęciliśmy jej cały poprzedni artykuł. Ponadto obserwatorzy rynku twierdzą, że nie powinniśmy zbytnio zwlekać z zakupem nieruchomości. Zatem co wydarzy się w branży mieszkaniowej w ciągu najbliższego roku? Czy kupno mieszkania jest teraz dobrym pomysłem? Odpowiedź na te pytania poniżej.

Kredyty hipoteczne w 2018 roku – doradzamy, na co zwrócić uwagę...

Kredyty hipoteczne od kilku lat są bardzo tanie. Pod koniec 2017 roku były najtańsze w historii. Analitycy twierdzą jednak, że era taniego kredytu skończy się w 2018 roku. Wszystko za sprawą pierwszej od dawna przewidywanej podwyżki stóp procentowych. Zatem czy kredyty hipoteczne w 2018 roku zdrożeją? I na co zwrócić uwagę podczas zaciągania kredytu?

Nowy podatek od nieruchomości w 2018 roku

W 2018 roku zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rozwoju i Finansów musimy liczyć się ze wzrostem stawek opłat lokalnych, między innymi podatku od nieruchomości. Wszystko to na skutek wzrostu przeciętnego poziomu cen w gospodarce. Ile i do, kiedy trzeba będzie zapłacić? Wszystko wyjaśniamy w tym artykule.

Rynek nieruchomości w 2018 roku – prognozy

W 2017 roku deweloperzy cieszyli się rekordową liczbą sprzedanych mieszkań. Nadchodzący 2018 rok również zapowiada się bardzo obiecująco. Jednak nowy rok nie będzie identyczny. Rynek nieruchomości czekają między innymi zmiany w prawie budowlanym. Czy regulacje będą miały wpływ na wzrost cen mieszkań?

Wynajem powierzchni biurowej — kila istotnych kwestii

Wynajem powierzchni biurowej to wbrew pozorom nie jest taka łatwa sprawa. Przede wszystkim musimy zastanowić się, jak duży lokal potrzebujemy oraz jaką kwotę chcemy na niego przekazać. Pozostałe kwestie to gdzie wynająć, od kogo i jakie wydatki możemy wciągnąć w koszty. Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo czasu lub ochoty na poszukiwania idealnego biura, warto zlecić to agencji nieruchomości.

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Poradnik krok po kroku

Sprzedaż mieszkania może wiązać się z szybkim przypływem sporej ilości gotówki. Jednak dużo trudniej spieniężyć mieszkanie na rynku wtórnym niż pierwotnym. Co dziesiąta nieruchomość czeka na nowego właściciela ponad 1000 dni. W rezultacie okazuje się, że założony szybki przypływ gotówki przeciąga się znacznie w czasie. Zatem co robić, jeżeli potrzebujemy w krótkim czasie zbyć nasz lokal?

6 sposobów na kupno mieszkania poniżej ceny rynkowej

Kupno mieszkania jest jednym z największych marzeń wielu osób. Własne L4 daje poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa i, co najważniejsze, oddala świadomość, że marnujemy pieniądze, co często ma miejsce przy wynajmowaniu lokum.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat rządowego programu Mieszkanie Plus...

Dzięki rządowemu programowi Mieszkanie Plus powstaną tanie mieszkania do wynajęcia z możliwością dojścia do własności. Budynki zostaną wybudowane na gruntach będących własnością samorządów i Skarbu Państwa.

Na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup domu?...

Zakup domu to niezwykle poważna decyzja, której konsekwencje, najczęściej w postaci kredytu, ciągną się za nami przez wiele lat. Warto więc podjąć dobrą decyzję i cieszyć się zakupioną nieruchomością. Bardzo ważne jest, żeby się do kupna przygotować. Oczywiście najwygodniejszą opcją jest zakup domu od dewelopera. Na co jednak zwrócić uwagę, gdy załatwiamy wszystko sami?

Prawo budowlane dla wszystkich, czyli uproszczenie przepisów...

Prawo budowlane jest jedną z najbardziej skomplikowanych dziedzin w polskim prawie. Zawiera ogrom zawiłych regulacji prawnych i jest bardzo trudne w stosowaniu. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało jego uproszczenie.

Zamierzasz zaciągnąć kredyt hipoteczny? Kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę...

Trudno odpowiedzieć na pytanie, jaki kredyt hipoteczny najlepiej wybrać. Oferta bowiem zawsze dostosowywana jest do sytuacji klienta i wpływa na nią mnóstwo czynników. Główne to: rodzaj zatrudnienia, wysokość dochodów czy historia kredytowa. Równie istotna jest także kwota zaciąganego zobowiązania, wartość jego zabezpieczenia i wkład własny.

Kredyty hipoteczne na nowych zasadach. Sprawdź, jakie zmiany wchodzą w życie w 2017 roku...

22 lipca 2017 roku w życie weszła nowa ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Zmiany dotyczą postanowień nowelizacji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi. Nowe przepisy na pewno ucieszą potencjalnych kredytobiorców.

Jakie mieszkanie mogę kupić w ramach programu Mieszkanie dla Młodych?...

Należy pamiętać o tym, że niestety nie każde mieszkanie, które nam się podoba, może zostać nabyte w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Ponieważ wniosek o dofinansowanie składamy właśnie na konkretną nieruchomość, warto zorientować się, czy spełnia ona warunki programu i może zostać nabyta.

Już w sierpniu nowe środki na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych...

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy artykuł dotyczący programu Mieszkanie dla Młodych. Informowaliśmy o tym, na czym on polega, jakie warunki trzeba spełnić, żeby się zakwalifikować, oraz ile możemy zyskać. Wszystkich, którzy nie czytali, zapraszamy do lektury. Dziś powiemy o nowej puli dofinansowań, bowiem nowe środki na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych już od sierpnia.

Program Mieszkanie dla Młodych – co i dla kogo? Najważniejsze informacje...

Program MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych skierowany jest przede wszystkim do młodych osób. Dzięki niemu młodzi mogą liczyć na rządowe dopłaty przy zakupie swoich pierwszych nieruchomości. Program działa od 1.01.2014 roku, a reguluje go ustawa z dnia 27.09.2013 roku.

Kupić czy wynająć mieszkanie? Oto największy problem XXI wieku...

Przed takim właśnie dylematem, zakupić czy wynająć mieszkanie, staje coraz więcej młodych ludzi. Wyprowadzają się oni często zaraz po osiągnięciu pełnoletności ze swoich domów, a nie każdego rodzica stać na to, by podarować swojemu dziecku mieszkanie w prezencie na start. Zatem lepiej kupić czy wynająć? W tym materiale postaram się przybliżyć wszystkie za i przeciw.

Co zrobić, żeby nie zapłacić podatku od sprzedaży nieruchomości? Krótki poradnik...

W Polsce wyróżniamy 17 rodzajów podatków. Płacimy je niemal od wszystkiego i raczej nikogo nie zdziwi informacja, że od sprzedaży nieruchomości również jesteśmy zobowiązani zapłacić podatek. Niestety przy dużych kwotach sięgających powiedzmy miliona złotych, podatek może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Na szczęście jest kilka sposobów, aby tego uniknąć. Już tłumaczę.

Przez Internet czy z pośrednikiem? Czyli jak poradzić sobie na rynku nieruchomości...

W 2017 roku praktycznie nie wyobrażamy sobie życia bez Internetu. Wiemy jak z niego korzystać, mamy coraz szybsze łącza, załatwiamy za jego pomocą większość spraw. Ale czy Internet zastąpi nam profesjonalnego doradcę w sprawach nieruchomości? Niekoniecznie…

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej i czy jest ono niezbędne do zakupu/sprzedaży nieruchomości...

Świadectwo charakterystyki energetycznej to hasło, z którym można się spotkać w przypadku takiej transakcji, jak sprzedaż nieruchomości lub jej wynajem.

Inwestowanie w nieruchomości krok po kroku

Jednym z ciekawszych sposobów na zainwestowanie pieniędzy w Polsce są nieruchomości. Wiele osób niestety zraża fakt, że inwestowanie w nieruchomości nie jest łatwe ze względu na konieczność posiadania dużych zasobów gotówki lub też sporej zdolności kredytowej. Jednak to nie wszystko.

Inwestycje Maj 16, 2017 0 Czytaj dalej