Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

Znaleziono 0 wyników. Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki kliknij tutaj
Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

znaleziono 0 wyników
Wyniki twojego wyszukiwania

Nieruchomości premium – kto i dlaczego ich szuka?

Opublikowano przez: Anna Wyka dnia 20 grudnia 2020
| 0

Nieruchomości premium cieszą się niesłabnącym powodzeniem na rynku pierwotnym nieruchomości. Nadal nie brakuje bogatych inwestorów, którzy lokują pieniądze w oryginalnych miejscach, licząc na długofalowy zysk.

Kupując każdy lokal, nie tylko nieruchomości premium, należy dokładnie sprawdzić każdy szczegół transakcji. Dokumenty, o które poprosi kupujący, sprzedawca lub deweloper powinien dostarczyć mu bez sprawiania trudności. Upewnienie się co do stanu technicznego i prawnego danego mieszkania czy domu jest bowiem dobrym krokiem. Zwłaszcza jeśli chcemy zapłacić za jego kupno ponad milion złotych.

Najbogatsi inwestorzy

Nieruchomości premium są zwykle obiektem zainteresowania najbardziej zamożnych inwestorów. To oni najczęściej kupują lokale za gotówkę, mają jasno określone cele i wymagania. Znacznie różnią się od codziennych klientów deweloperów. Z niezwykłą dokładnością i starannością kontrolują stan prawny nieruchomości, którą mają zamiar nabyć. Zwracają uwagę również na stan techniczny lokalu, potrafią w mig wyłapać wszystkie niuanse i kruczki w umowach.

Najbogatsi inwestorzy nie mogą pozwolić sobie na błąd. Z ich działań powinni brać przykład wszyscy, którzy są zainteresowani kupnem nieruchomości. Przed sfinalizowaniem transakcji dokładnie sprawdzają i porównują oferty deweloperów. Jeśli mają wątpliwości, korzystają z pomocy fachowców. Ponieważ zwykle ich celem nie jest jedynie zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb mieszkaniowych, interesująca ich nieruchomość jest znakiem luksusu. Konieczne jest zatem dopasowanie lokalu do ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Styl życia inwestora musi znaleźć odbicie we wnętrzu posiadanej przez niego nieruchomości.

Nieruchomości premium – znak luksusu

Jakie cechy muszą mieć nieruchomości premium, by inwestor okazał zainteresowanie ofertą ich kupna? Przede wszystkim są to lokale o najlepszej lokalizacji, niebanalnej i oryginalnej architekturze wnętrza oraz licznych udogodnieniach. Luksusowymi nieruchomościami są przykładowo apartamenty w wieżowcach mieszkalnych, zrewitalizowane kamienice, apartamentowce położone w zielonych okolicach. Największym powodzeniem cieszą się te oferty, które są źródłem prestiżu. Oferują coś unikalnego i niezwykłego. Inwestowanie w nieruchomości przez najbogatszych opiera się na poszukiwaniu czegoś, czego nie posiadają wszystkie z mieszkań. Wszelkie współczesne formy mieszkania również znajdą uznanie w oczach bogatszych inwestorów.

Jeśli chodzi o zakup mieszkania premium, rynek pierwotny nadal wiedzie prym nad wtórnym. To dlatego, że większość mieszkań o wysokim standardzie, nowoczesnej architekturze i niebanalnych udogodnieniach jest nowa. Inwestor jest zatem zwykle pierwszym właścicielem nieruchomości klasy premium. Tego rodzaju mieszkania i domy mają cenę sprzedażową, która minimalnie wynosi około 1 miliona złotych.

Wycena i kredyt

Wycena nieruchomości klasy premium powinna przebiegać w sposób indywidualny. Nie da się jej wykonać w oparciu o szablony i dostępne od ręki rozwiązania. Najlepiej przyjąć strategię odtworzeniową. Należy wyliczyć szacunkowe wartości takich kosztów jak: zakup działki, koszt budowy domu, wykończenie lokalu. Pomyśleć musimy również o filtrze potencjału wzrostu ceny w przyszłości i specyficzne lub nieprzewidziane wymagania.

Jak każdą nieruchomości, również i tę typu premium, można zakupić, korzystając z rozwiązania, jakim jest kredyt hipoteczny. Klasyczny kredyt uzyskamy bez większego problemu. Jeśli zatem chcemy sami zamieszkać w nieruchomości premium, możemy śmiało ubiegać się o pożyczkę. Jeżeli natomiast inwestor chce przeznaczyć lokal pod wynajem lub dzierżawę, musi liczyć się z tym, że nie każdy bank wyrazi zgodę na finansowanie tego przedsięwzięcia. Ryzyko kredytowe skupia się na jednej osobie, wobec czego przedstawiciele banku niechętnie udzielają kredytów opiewających na bardzo wysokie kwoty.

Komfort, prestiż?

By zaspokoić podstawowe potrzeby człowieka, konieczny jest dach nad głową. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na inwestowanie w nieruchomości klasy premium, zadowalają się tańszymi mieszkaniami i domami. One jednak są dla bogatych inwestorów przeciętne i mało prestiżowe. Co prawda, inwestorzy indywidualni przedkładają komfort użytkowania nieruchomości nad jej prestiż, jednak zwykle obie te cechy idą ze sobą w parze. Rozwiązania zapewniające wysoki komfort są na tyle innowacyjne, że świadczą o prestiżu nabywcy. Mogą nimi być niecodzienne widoki z okien, nietuzinkowe, oryginalne meble, antyki, wysoki standard wykończenia wnętrza.

Poczucie prestiżu zależy głównie od środowiska, z jakiego pochodzi inwestor. To, co dla jednego z nich będzie znakiem luksusu, dla innego stanie się niewystarczającą przesłanką. Dlatego też zwykle wspólnie z deweloperem ustalają oni swoje wymagania i minimalne oczekiwania, którym należy sprostać, by zyskać ich zainteresowanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

502 601 458