Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

Znaleziono 0 wyników. Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki kliknij tutaj
Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

znaleziono 0 wyników
Wyniki twojego wyszukiwania

Inwestowanie w nieruchomości krok po kroku

Opublikowano przez: Anna Wyka dnia 16 maja 2017
| 0

Jednym z ciekawszych sposobów na zainwestowanie pieniędzy w Polsce są nieruchomości. Wiele osób niestety zraża fakt, że inwestowanie w nieruchomości nie jest łatwe ze względu na konieczność posiadania dużych zasobów gotówki lub też sporej zdolności kredytowej. Jednak to nie wszystko. Sporą trudność stanowi również postawienie właściwego celu takiej inwestycji, biorąc pod uwagę szereg czynników. Później potrzebne jest jeszcze bardzo dobre rozeznanie lokalnego rynku nieruchomości i cierpliwość. Inwestycja w nieruchomości mimo szeregu problemów, daje duże szanse na zwrot, zwykle długoterminowy, ale zdarzają się także spore zyski na nieruchomościach w krótkim okresie czasu.

Cel inwestowania

Pierwszą, bardzo ważną decyzją, którą należy podjąć przed zainwestowaniem pieniędzy w nieruchomość, jest cel takiej inwestycji. Dla jednej osoby celem inwestycji może być zysk krótkoterminowy. Mowa jest tutaj o tzw. flippingu, czyli o nabywaniu mieszkania po okazyjnej cenie (np. w związku z trudną sytuacją życiową lub finansową jego właściciela), a następnie na jego remontowaniu niewielkim kosztem i sprzedaży po paru miesiącach, po wyższej cenie. W takim przypadku możemy liczyć na zwrot rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co prawda tego typu inwestycje wymagają dużego zaangażowania czasu koniecznego na załatwienie szeregu formalności i remontu, ale zwykle dają zysk bardzo szybko.

Innym typem inwestycji, jest inwestycja długoterminowa ukierunkowana na okresowy przychód z najmu, a następnie na sprzedaży mieszkania w przypadku wzrostu jego wartości. Tutaj niezwykle ważne jest określenie przyszłości lokalizacji mieszkania. Na pewno duże szanse na zarobek na takim mieszkaniu istnieją w centrach miast, ale także na tych osiedlach, które są dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami. Takie mieszkania na pewno w przeciągu kilkunastu do kilkudziesięciu lat nie stracą na swojej wartości. Jeśli chodzi o inwestycję długoterminową, można zdecydować się również na zakup mieszkania pod kątem potrzeb rodziny (ze względu na jego powierzchnię, lokalizację i wystrój) i określenie czasu jego wynajmowania. Po kilku lub kilkunastu latach możliwe będzie przekazanie takiego mieszkania dzieciom już bez jego obciążenia hipoteką. Do tego czasu mieszkanie będzie zarabiać na siebie pieniądze. Jest to doskonałe rozwiązanie w obliczu stałego wzrostu cen mieszkań.

Dobre planowanie kluczem do sukcesu

Decydując się na zainwestowanie pieniędzy w nieruchomości w konkretnej miejscowości, trzeba również bardzo dokładnie zbadać rynek. Inwestycja w nieruchomości powinna się opierać na analizie PEST. Jest to metoda badania otoczenia, która polega na rozpoznaniu otoczenia politycznego, ekonomicznego, społecznego oraz technologicznego. Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego lub przed zakupem mieszkania na wynajem za gotówkę, trzeba sobie zadać po pierwsze pytanie na temat docelowej grupy osób, do której będzie skierowana oferta wynajmu, tj. czy będą to studenci, samotne osoby pracujące, młode małżeństwa czy też duże rodziny. Będzie to skutkowało w wyborze powierzchni mieszkania, jego lokalizacji oraz wystroju. Równie istotny jest popyt na nieruchomości w konkretnej miejscowości. W przypadku gdy została w niej otwarta nowa, prywatna uczelnia, dobrym pomysłem może być zainwestowanie pieniędzy w niewielkie mieszkania dla studentów. W podobne mieszkania warto jest inwestować w przypadku otwarcia w mieście dużej fabryki. Najprościej jest dokonać tych wszystkich formalności nawiązując współpracę z zaufanym biurem nieruchomości.

Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości?

Na samym początku warto jest skupić się na znanym sobie dobrze rynku. Zwykle jest to rodzinna miejscowość lub też miejscowość stałego zamieszkania. Nie należy jednocześnie rzucać się od razu na głęboką wodę. Na samym początku doskonałym rozwiązaniem może być inwestycja w najtańszy segment kawalerek lub mieszkań dwupokojowych, o metrażu nieprzekraczającym 35m2. Na tego typu mieszkania jest zwykle największy popyt, a ponadto są one najtańsze i zwykle bardzo łatwe w utrzymaniu. Na niskopowierzchniowych mieszkaniach można sobie zbudować stopniowo bazę kapitału do tego, by zainwestować pieniądze w nieco większe i bardziej komfortowe mieszkania dla małżeństw i dużych rodzin. Stąd jest już bardzo prosta droga do klienta biznesowego.

Czy warto inwestować w nieruchomości i jak nie popełnić błędu?

Reasumując, inwestycja w rynek nieruchomości daje pewne źródło zwrotu pieniędzy, o ile nie popełni się podstawowych błędów. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozplanowanie takiej inwestycji w czasie. Przede wszystkim nie można zdawać się wyłącznie na własną intuicję. Niezwykle ważne jest wspieranie się fachową literaturą, blogami traktującymi o rynku nieruchomości a także skorzystanie z doświadczenia innych osób mogących zwiększyć szansę na osiągnięcie zysku. Gdy dołączy się do tego śledzenie najnowszych informacji na temat rynku nieruchomości oraz zmian przepisów w tym zakresie, można w znaczny sposób ułatwić sobie drogę do końcowego sukcesu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

502 601 458