Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

Znaleziono 0 wyników. Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki kliknij tutaj
Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

znaleziono 0 wyników
Wyniki twojego wyszukiwania

Jakie mieszkanie mogę kupić w ramach programu Mieszkanie dla Młodych?

Opublikowano przez: Anna Wyka dnia 31 lipca 2017
| 0

Wiemy już, że nowe środki finansowe na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych dostępne będą już w sierpniu tego roku. Wiemy także, jakie wymagania trzeba spełniać, by otrzymać pieniądze na zakup mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych. Wiemy również, że istnieje możliwość skorzystania ze specjalnego kalkulatora, który wylicza, na jaką kwotę możemy liczyć. Dziś poinformujemy Państwa, jakie mieszkanie można zakupić.

Należy pamiętać o tym, że niestety nie każde mieszkanie, które nam się podoba, może zostać nabyte w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Ponieważ wniosek o dofinansowanie składamy właśnie na konkretną nieruchomość, warto zorientować się, czy spełnia ona warunki programu i może zostać nabyta.

Istotna jest powierzchnia użytkowa

Jednym z najważniejszych warunków jest konkretna powierzchnia nieruchomości. Ustawa o programie Mieszkanie dla Młodych mówi o kilku wariantach. Limit powierzchni użytkowej w przypadku mieszkań wynosi 75 mkw, natomiast dla domów 100 mkw. Jednak, jeżeli dany beneficjent posiada troje dzieci lub więcej, to limity te wzrastają o 10 mkw. Wówczas można zdecydować się na zakup 85-metrowego mieszkania albo 110-metrowego domu jednorodzinnego. Zaznaczam w tym miejscu, że istotna jest właśnie powierzchnia użytkowa.

Aby uniknąć problemów, warto przeanalizować projekt danego lokalu i dowiedzieć się, czy pomieszczenia przypisano właściwie, tak jak to rekomenduje Bank Gospodarstwa Krajowego oraz, czy konkretne pomieszczenie powinno się wliczać do powierzchni użytkowej.

Według Art. 2 pkt 7: Przez powierzchnię użytkową lokalu mieszkalnego należy więc rozumieć powierzchnię wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Limity cenowe za mkw

Istotne jest także, aby nieruchomość mieściła się w limitach cenowych, biorąc pod uwagę daną lokalizację. Publikowane są one w ujęciu kwartalnym. Aktualne limity opublikowaliśmy w naszym poprzednim artykule. Warto zaznaczyć, że inne tyczą się Rynku Pierwotnego, a inne Rynku Wtórnego. Z całą pewnością w naszej ofercie również znajdą się mieszkania, które spełniają wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wkład własny

Następnym wymogiem jest odpowiedni wkład własny. Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego mówi o tym, że kwota udzielonego kredytu w 2017 roku nie może przewyższać 80% wartości danej nieruchomości. Zatem osoba zainteresowana zakupem mieszkania powinna posiadać kwotę wysokości 20% wartości konkretnego mieszkania. Brakująca część może zostać pokryta w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Istnieje możliwość otrzymania kredytu wysokości nawet 90% wartości nieruchomości, jednak wiąże się to ubezpieczeniem części brakującego wkładu. Niektóre banki oferują tego typu ubezpieczenia za darmo. Polecamy dokładnie przejrzeć różne oferty dostępne na rynku.

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to kolejny bardzo ważny element. Zakup mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych także wymaga określenia zdolności kredytowej. Banki udzielają bowiem kredytu tylko tym osobom, których zarobki pozwolą na terminową spłatę rat. Zdolność kredytową określa analityk, który zestawia nasze dochody i wydatki, uwzględniając zaciągnięte już kredyty oraz limity kart kredytowych czy kredyty odnawialne. Warto zaznaczyć, że usługi, z których nie korzystamy, zostaną potraktowane, jako potencjalne zobowiązanie i wpłyną w większym lub mniejszym stopniu na naszą zdolność kredytową.

Regularne dochody

Dla banku, który ma nam udzielić kredytu, niezwykle istotne są regularne i stabilne dochody. Oczywiście na kredyt mogą liczyć także osoby zatrudnione na umowy terminowe, a także na umowę zlecenie czy o dzieło. Najważniejsza jest stabilność. Regularnie otrzymywane wynagrodzenie znacznie wpływa na zaakceptowanie naszego wniosku kredytowego. Natomiast jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, ważne jest, by wykonywać ją przynajmniej od 12 miesięcy. Wówczas powinniśmy bez problemu otrzymać kredyt. Istotna jest także nasza historia kredytowa.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, warto skorzystać z darmowego formularza lub zadzwonić na ogólnopolską infolinię: tel. 22 295 44 22. Istotnych informacji mogą udzielić także firmy oferujące sprzedaż mieszkań.

Wiemy już wszystko

Zakup mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych może być dla niektórych osób życiową szansą na posiadanie własnej nieruchomości. Znamy już wszystkie wymogi programu. Warto wiec spróbować wziąć w nim udział, biorąc pod uwagę to, że w tym roku do rozdania są naprawdę duże pieniądze. Pamiętajmy także, że już 8 sierpnia banki rozpoczną przyjmowanie wniosków o dofinansowania w programie Mieszkanie dla Młodych.

Życzymy Państwu powodzenia,
Zespół Royal Home Nieruchomości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

502 601 458