Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

Znaleziono 0 wyników. Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki kliknij tutaj
Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

znaleziono 0 wyników
Wyniki twojego wyszukiwania

Już w sierpniu nowe środki na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych

Opublikowano przez: Anna Wyka dnia 25 lipca 2017
| 0

nowe środki na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy artykuł dotyczący programu Mieszkanie dla Młodych. Informowaliśmy o tym, na czym on polega, jakie warunki trzeba spełnić, żeby się zakwalifikować, oraz ile możemy zyskać. Wszystkich, którzy nie czytali, zapraszamy do lektury. Dziś powiemy o nowej puli dofinansowań, bowiem nowe środki na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych już od sierpnia.

Od dłuższego już czasu trwają prace nad nowelizacją ustawy dotyczącej programu Mieszkanie dla Młodych. Po zaakceptowaniu jej przez Sejm i Senat, który nie wniósł żadnych poprawek, trafiła na stół Prezydenta. 20 lipca została przez niego podpisana, co umożliwiło wypłatę do 100% środków, które są przeznaczone na ten cel w tym roku. Teraz nowelizacja ustawy czeka na wpis do Dziennika Ustaw. Ma to nastąpić 1 sierpnia. Natomiast 24 sierpnia Bank Gospodarstwa Krajowego potwierdził, że banki rozpoczną przyjmowanie wniosków o dofinansowanie już 8 sierpnia 2017 roku.

Skąd w połowie roku pieniądze na program Mieszkanie dla Młodych?

Ostatnie posiedzenie Sejmu dotyczące programu Mieszkanie dla Młodych przyniosło kluczowe zmiany w programie. Dotyczą one limitów kwotowych, które w każdym roku można wykorzystać. Do tej pory możliwe było wydanie 95% zabudżetowanej sumy. 5%, które zostawało, czyli 37 mln zł z puli z 2017 roku i 38 mln zł z 2018 roku, trzymano w rezerwie dla beneficjentów, którym urodziło się trzecie lub kolejne dziecko. Gdy osiągano pułap 95%, kończono przyjmowanie wniosków, natomiast teraz można wykorzystać 100%. Ponadto zdarzało się, że beneficjent dostał negatywną decyzję lub jedna ze stron się wycofała. W rezultacie z 2017 roku do puli wróciło ponad 30 mln zł. Zatem w sierpniu tego roku wszyscy zainteresowani będą mieli 69 mln zł więcej do dyspozycji. Biorąc pod uwagę, że średnia kwota dofinansowania wynosi 26 tys. zł, to aż 2700 osób dodatkowo może je w tym roku otrzymać.

Kto pierwszy ten lepszy

Warto pamiętać, że trzeba się spieszyć. Wprawdzie nowe środki na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych w tym roku to ogromna kwota. O przyznaniu dofinansowania lub nie decyduje kolejność wniosków. Dlatego już dziś warto zacząć się interesować programem, który daje możliwość dofinansowania przy zakupie mieszkania dla młodych, a nawet przy budowie domu.

Do Państwa dyspozycji są oczywiście doradcy. Wystarczy wypełnić formularz na stronie programu Mieszkanie dla Młodych lub zadzwonić pod numer 22 295 44 22. Warto pamiętać także o tym, by sprawdzić wcześniej swoją zdolność kredytową.

Limity cenowe przy zakupie Mieszkania dla Młodych

Znamy także limity obowiązujące po nowelizacji ustawy. Poniża tabela, pozwoli Państwu sprawdzić, czy konkretne mieszkanie z rynku pierwotnego zakwalifikuje się do wzięcia udziału w programie Mieszkanie dla Młodych.

mdm limity cenowe III kw. 2017 r.

Poniżej tabela dotycząca limitów cenowych mieszkań na rynku wtórnym.

mdm limity cenowe III kw. 2017 r.

Poza tabelami strona programu Mieszkanie dla Młodych daje możliwość ze skorzystania ze specjalnego kalkulatora pozwalającego obliczyć wysokość ewentualnego dofinansowania.

Poniżej szczegółowa tabela uwzględniająca także gminy sąsiadujące ze stolicą oraz pozostałe miasta.

Limity cen w programie Mieszkanie dla Młodych

Nowe środki na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych niemal na wyciągnięcie ręki.

Drodzy Państwo, jeżeli spełniacie warunki, o których pisaliśmy w poprzednim artykule, to naprawdę warto zainteresować się wzięciem udziału w programie Mieszkanie dla Młodych. Pamiętajmy, że pojedynczy beneficjent może otrzymać dofinansowanie wysokości nawet 113,5 tys. zł.

Wiemy już, kto może ubiegać się o rządowe pieniądze oraz znamy limity cenowe mieszkań. W kolejnym artykule tej serii poinformujemy, jakie mieszkanie można zakupić z pomocą programu Mieszkanie dla Młodych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

502 601 458