Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

Znaleziono 0 wyników. Jeżeli chcesz zobaczyć wyniki kliknij tutaj
Wyszukiwarka

0 zł do 2 000 000 zł

znaleziono 0 wyników
Wyniki twojego wyszukiwania

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania – co powinno zawierać i gdzie je umieścić?

Opublikowano przez: Anna Wyka dnia 4 maja 2023
| 0

Popularne serwisy internetowe przepełnione są informacjami o mieszkaniach przeznaczonych do sprzedaży. Trudno odszukać wśród nich konkretne, spełniające wymagania klientów zainteresowanych kupnem nowego M. Wiele z nich jest niekompletnych, a przez to sprawiają wrażenie niewiarygodnych i nieprofesjonalnych. Zakup mieszkania jest natomiast jedną z ważniejszych inwestycji w życiu prawie każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że przed jej sfinalizowaniem transakcji chcemy zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi informacjami na temat przyszłej inwestycji. Co powinno zawierać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, by przykuło uwagę potencjalnych kupców?

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania należy napisać tak, by nie tylko zawierało najważniejsze informacje o lokalu, ale również zachęcało do jego oględzin oraz ostatecznie – kupna. Powinno zatem wzbudzić duże zainteresowanie i wyróżniać się z wśród innych ogłoszeń. Obecny zalew rynku nieruchomości ofertami sprzedaży lokali pochodzących z rynku wtórnego i pierwotnego nie sprzyja tworzeniu unikalnych ogłoszeń. Największym powodzeniem i najlepszymi opiniami cieszą się te ogłoszenia, które zawierają aktualne, profesjonalne zdjęcia nieruchomości. Istotne jest również jej przygotowanie do sprzedaży zgodnie z zasadami home stagingu.

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania – zanim zaczniesz pisać

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania należy kierować do konkretnej grupy odbiorców. W związku z tym już przed jego redagowaniem należy zastanowić się, do kogo chcemy dotrzeć ze swoją ofertą. Czy potencjalnym nowym właścicielem mieszkania będą rodziny, single czy studenci? Osoby przeglądające ogłoszenia pragną trafiać na te, które odpowiadają zarówno ich potrzebom, jak i preferencjom. Ponadto, by umożliwić kupno nieruchomości przez cudzoziemca, warto zastanowić się nad tłumaczeniem ogłoszenia (przynajmniej na język angielski).

Co powinno zawierać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania? – cechy skutecznego ogłoszenia

Przygotowując się do redagowania ogłoszenia, należy zebrać również wszystkie niezbędne informacje i dane. Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania powinno być rzeczowe i przejrzyste. Na pierwszym planie należy zatem zawrzeć podstawowe informacje o nieruchomości, istotne z punktu widzenia potencjalnego kupującego. Należą do nich przede wszystkim:

  • lokalizacja;
  • metraż mieszkania;
  • umiejscowienie mieszkania w budynku (piętro, taras, itp.);
  • ekspozycja okien;
  • liczba i rozkład pokoi;
  • rodzaj i wiek budynku;
  • dostępność mediów i rodzaj stosowanego ogrzewania;
  • stan techniczny;
  • status własności;
  • koszty utrzymania.

Warto w ogłoszeniu umieścić sporo informacji, ale pominąć te, które wydają się zbyteczne. Dla większości klientów istotne jest również to, czy istnieją dodatkowe koszty utrzymania mieszkania oprócz wymienionych w ogłoszeniu. Warto zatem zaznaczyć te dane w informacjach dodatkowych. Atutem mieszkania może być winda, balkon, garaż, przestronna piwnica, ogródek czy komórka lokatorska. Te informacje również należy ująć w ogłoszeniu.

Skuteczne ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości powinno zawierać informację o cenie ofertowej nieruchomości. Warto posiłkować się opinią rzeczoznawcy i wykonać profesjonalną wycenę nieruchomości. Istotny dla kupującego będzie ponadto termin jej dostępności i możliwości zamieszkania. By zainteresować odbiorcę, nie wystarczy zatem skorzystać z gotowych wzorców ogłoszeń w wielu serwisach internetowych. Wyglądają one wówczas niemal identycznie i trudno spośród nich wyłuskać te najatrakcyjniejsze. Obecnie kupujący nie zwracają bowiem uwagi wyłącznie na cenę nieruchomości. Rosną ich wymagania i również z tego względu już sam tytuł ogłoszenia powinien być wyrazisty i oryginalny.

Tytuł ogłoszenia i podstawowy opis mieszkania

Zakup mieszkania to dla wielu nabywców życiowa inwestycja. Zapoznają się oni zatem z każdą ofertą skrupulatnie. Analizują ją z pomocą pośredników sprzedaży nieruchomości, a niekiedy nawet prawników. Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, by przykuwało uwagę i spełniało wszelkie wymogi techniczno-formalne?

Dobre ogłoszenie uwzględnia największe zalety mieszkania. Warto zaznaczyć je już w tytule. „Mieszkanie z widokiem”, „mieszkanie z garażem”, „mieszkanie dla młodych rodziców” już na starcie brzmi lepiej, niż zwykłe „sprzedam mieszkanie”. Zaleca się łączenie kilku cech w unikalne tytuły, zwracające uwagę na lokalizację nieruchomości, układ pokoi, układ mieszkania czy nawet ilość światła, jaka na co dzień wpada do wnętrza. Tworzenie treści ogłoszenia należy zacząć od informacji najistotniejszych dla potencjalnego nabywcy. Warto je zawrzeć już w pierwszym akapicie. Warto rzetelnie opisać rzeczywistość, posługując się językiem korzyści, ale jednocześnie unikając koloryzowania zalet mieszkania. W ten sposób można uniknąć dysonansu i rozdźwięku pomiędzy rzeczywistością a opisem mieszkania zawartym w ogłoszeniu.

Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości? – zasady pisania ogłoszenia o mieszkaniu na sprzedaż

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania należy pisać w myśl zasady od ogółu do szczegółu. Warto stopniowo rozwijać temat. Podstawowe informacje o mieszkaniu zawarte w pierwszym akapicie dobrze jest później doprecyzować. Warto podać zatem dokładny metraż pomieszczeń, opisać standard mieszkania i lokalizację. Dobrym pomysłem jest odniesienie lokalizacji mieszkania do strategicznych punktów danej miejscowości (np. odległość do rynku, centrum miasta, centrum handlowego, sklepu, szkoły, itp.).

W opisie lokum warto również zawrzeć informacje o tym, czy mieszkanie to kawalerka, czy może być odpowiednie dla rodziny z dziećmi, singli, małżeństw, a może studentów. Niektórzy poszukują mieszkań w kamienicy, inni w blokach, a nawet niewielkich zabudowach mieszkania zbiorowego. Decydując się na sprzedaż mieszkania z kredytem, o tym istotnym szczególe również należy poinformować potencjalnego nabywcę. Wszelkie zobowiązania i zadłużenia koniecznie trzeba ujawnić przed finalizacją transakcji. Pisząc ogłoszenie, nie można ponadto zapomnieć o konieczności podania własnych danych kontaktowych. Zwłaszcza gdy nie korzystamy z pomocy przedstawicieli biur nieruchomości, stanowią one podstawę do kontaktu z właścicielem nieruchomości. Najwygodniejszy i najskuteczniejszy jest kontakt telefoniczny. Za pośrednictwem telefonu najłatwiej jest porozmawiać na temat mieszkania i umówić spotkanie oraz oględziny. Dla ułatwienia kontaktu warto również podać orientacyjne godziny preferowanej dostępności.

Home staging i zdjęcia – czy pomagają w sprzedaży mieszkania lub domu?

Niewątpliwie łatwiej jest sprzedaż mieszkanie, którego atrakcyjne zdjęcia kupiec może obejrzeć w internecie. Serwisy ogłoszeniowe umożliwiają niemal nieograniczone umieszczanie zdjęć nieruchomości na swoich platformach. Dzięki temu sprzedający może w pełni ukazać atuty nieruchomości i potwierdzić informacje, jakie napisał w ogłoszeniu. Dobrze wykonane zdjęcia wnętrz oraz zewnętrznej aranżacji nieruchomości mogą zachęcić potencjalnych kupców do oględzin. To właśnie tytuł i zdjęcie odbiorca ogłoszenia widzi jako pierwsze. Jeżeli na pierwszy rzut oka nie przyciągną one jego uwagi, nikłe szanse, że zainteresuje go dalsza treść.

Zdjęcia nieruchomości warto wykonać zgodnie z zasadami home stagingu. Podstawą jest porządek i usunięcie z pomieszczeń wszelkich zbędnych przedmiotów. Należy ponadto zadbać o kolorystykę wnętrza i detale. W niektórych przypadkach warto pokusić się o przemeblowanie i przestawienie elementów wyposażenia wnętrza. Muszą one ze sobą współgrać i wzajemnie się uzupełniać. Dobrze jest pokazać mieszkanie w dobrym świetle, a gdy dojdzie do spotkania z przyszłym kupcem, warto wykorzystać również możliwości, jakie daje nam zmysł węchu.

Gdzie umieścić ogłoszenie sprzedaży mieszkania?

To, w jakich miejscach umieścić ogłoszenie o sprzedaży domu lub mieszkania, zależy głównie od grupy docelowej odbiorców informacji. Dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania warto zawrzeć nawet w kilkunastu serwisach i portalach. Obecnie internet jest najskuteczniejszym medium pośredniczącym pomiędzy sprzedającym a kupcem. Tam widnieje większość ogłoszeń o sprzedaży lub wynajmie mieszkania. Mimo że w wielu serwisach internetowych łatwo pozyskać wzór ogłoszenia sprzedaży mieszkania, warto poświęcić czas na stworzenie unikalnej informacji.

Czy biuro nieruchomości pomaga w zredagowaniu ogłoszeń?

Profesjonalne ogłoszenie warto napisać pod okiem i ze wsparciem specjalistów. Napisanie dobrego ogłoszenia na pozór wydaje się proste. O istotnych informacjach można jednak łatwo zapomnieć w natłoku różnych spraw i obowiązków. Szczegóły ogłoszenia ustala się wraz z pośrednikiem. Przedstawiciele biura nieruchomości doradzają, w jaki sposób przygotować nieruchomość do sprzedaży. Oferują eksperckie wsparcie na każdym etapie transakcji. Poszukują potencjalnego klienta, który docenia największe atuty nieruchomości. Specjaliści dopilnują również wszelkich formalności po zakupie mieszkania. Gdy ogłoszenie nie cieszy się zainteresowaniem nabywców, niektórzy sprzedający decydują się ponadto na pomoc pracowników skupu nieruchomości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

502 601 458